BIOLOGIE CAIETUL ELEVULUI CLASA A VI-A

Autor(i): Aurora Mihail

Nr. de pagini: 88
14,90RON

Conceputa in concordanta cu noua programa a materiei Biologia si insumand majoritatea temelor din manualele scolare alternative (carora li se adauga teme suplimentare, interesante si atractive), lucrarea asigura elevului o asimilare rapida si eficienta a materiei. Intrebarile, problemele si activitatile practice suplimentare propuse de autor faciliteaza accesul elevului in minunata lume a animalelor, calauzindu-l, repede si temeinic, in viata necuvantatoarelor si completandu-i cunostintele cu unele curiozitati. Lucrarea propune elevului, pe masura acumularilor, completarea unui Dictionar de termeni biologici, lecturi suplimentare (Ce carti am citit despre animale?), alcatuirea unor colectii si a unui calendar al naturii, sporindu-i interesul si dragostea pentru studiul animalelor, grija pentru ocrotirea lor.

(Acest articol a fost adăugat în catalogul nostru la data de 21 august, 2010.)
Recenzii
0 produse